Az orosz megszállók továbbra is áram, víz és fűtés nélkül próbálják hagyni Ukrajna lakosságát. Lemberg készen áll a teljes áramszünetre.
Andrij Szadovij polgármester elmondta, hogy a városban fél napig van áramszolgáltatás, fél napig pedig szünetel, azonban a vállalatok dolgoznak. Leszögezte: a legfontosabb, hogy a gazdaság ne álljon le - közölte a Karpat.in.ua.
„Semmi gond, majd romantikázunk, gyertyafénynél. Már 1000 kályhás, tűzifával felszerelt óvóhelyünk van, az iskolák is fel vannak szerelve mindennel”
– közölte.
A polgármester hangsúlyozta,
Kijev Ukrajna szíve, Lemberg pedig a lelke.
Ezért a lembergi lakosok minden körülmények között életben maradnak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke