„Elrendelem, hogy birodalmam minden tartományában rettegve féljék Dániel Istenét! Ő az élő Isten, aki megmarad mindörökké. Az Ő királysága megdönthetetlen, uralkodása végtelen. Ő megment, megszabadít, jeleket és csodákat tesz égen és földön. Ő mentette meg Dánielt is az oroszlánok karmából.” (Dániel 6, 27–28)
Dárius, a nagy Babilonia királya rendeletét olvashattuk a fenti igeversekben. Egy pogány uralkodó az élő, egyedül igaz Istenről miért rendelkezett így? Valami nagyon komoly oka, indoka lehetett.
A történet központja Dániel, a nemes családból származó, júdabeli rabszolga. Ő volt az, aki rabsága első napjaiban „elhatározta, hogy nem szennyezi be magát a király ételével, és azzal a borral, amit ő szokott inni, ezért arra kérte a főudvarmestert, hogy ne kelljen magát beszennyeznie” (Dániel 1, 8).
Dániel hite és Istenhez való hűsége végig töretlen volt. Nagy árat fizetett hitének gyakorlásáért. Megfigyelt és üldözött volt, halálra kereste őt is Nabukodonozor király. Egyszer a király különös álmát a bölcsek nem tudták megfejteni, ezért halálra ítélt minden bölcset, tudóst és Dánielt is, társaival, Sidrák, Misák és Abednégóval együtt. Dániel bölcsen időt kért a királytól, és társainak elmondta a dolgot és együtt könyörögtek Istenhez szabadulásért, látásért. Isten Lelke megjelentette Dánielnek a király álmát.
Megszabadultak, de nem voltak hajlandók a bálványokat imádni. Újra bajba kerültek, a három fiatal barátot bevetették a túlfűtött kemencébe, ott is velük volt az Úr, újra megszabadultak. Nabukodonozor király legyőzetett, meghalt, új király jött utána, Dárius, aki megkedvelte Dánielt. Vezető állást akart adni neki, de irigy társai hamis váddal elítéltették. Az ítélet: halál az oroszlánok vermében! Mit tesz Isten az Ő hűséges gyermekeiért? A lehetetlent, az elképzelhetetlent! Az oroszlánok nem árthattak Dánielnek, mert „az én Istenem elbocsátá az Ő angyalát és bezárá az oroszlánok száját, és nem árthattak nékem”.
Kedves Olvasóm, voltál már nehéz élethelyzetben bizonyára te is, mint én is voltam. Igaz, nem ítéltek még halálra, de tudom, hogy volt, aki szívesen megetetett volna az oroszlánokkal. Nem sikerült, mert Istennek más terve van veled és velem is! Kegyelmet, életet kaptam még. Miért? Mert az Ő szeretetét, irgalmát akarja bemutatni életeden, életemen ennek az acsarkodó, ellenséges, ingerült, istentelen világnak. Kegyelemmel vesz körül Isten. Érezted már, hogy az Ő angyalait melléd küldte, hogy őrizzenek?
Ma reggel felfedeztem, hogy nyitott ajtó mellett aludtam újra. Nagy felelősség, azaz felelőtlenség volt tőlem. De megtörtént, elfelejtettem bezárni az ajtókat este. A szomszédomban lakik a rendőrfőkapitány. Valamikor azt hittem, hogy a rablók talán tudják ezt és elkerülik ezt az utcát. Tévedtem! Ellopták az udvaráról a leláncolt golfkocsiját! Miért nem jöttek be hozzám a nyitott ajtón? Tudom! Mert Isten angyalt küldött az én kis házikóm ajtaja elé, és nem árthattak nekem. Hányszor védett, örzött az Ő angyalaival! Hányszor fogta be az ellenem tátongó oroszlán száját! Áldott legyen az Úr! Pedig én nem vagyok olyan jó, tiszta és tökéletes, mint Dániel volt, de rajtam nyugszik az Úr kegyelme. Szeret, véd, és nem engedi, hogy lelkem-testem ellensége diadalmaskodjon életem felett!
Kedves Olvasóm, ha te az Úr Jézus megváltott gyermeke vagy, ne aggódj, ne rettegj, ne menekülj! Hívd segítségül Őt, és küld a védelmedre, ha kell, egy egész angyalsereget! Hiszen te az Ővé vagy. Rajtad akarja megdicsőíteni szent nevét. Győzelemre viszi tervét életünk felett, de mi legyünk szilárdak az elhatározásunkban! Nem szennyezhetjük be lelkünket, életünket azzal, amit a világ kínál. Nem hajolhatok meg a bálvány előtt és nem hódolhatok idegen isteneknek még akkor sem, ha szegényebb leszek, ha kicsúfolnak, ha megszégyenítenek...
A világ belefáradt a csalók, ámítók, vesztegetők uralmába. Keresik az emberek, hogy ki a megbízható, kiben lehet reménykedni, hinni. Rád várnak az emberek, mert tudják, hogy te más vagy. A szenvedést, betegséget, nyomorúságokat te másként viseled.
Honnan van erőd, békességed, miért tudsz mosolyogni, ki erősít téged, miben hiszel? Mondd el, hogy te az élő Istenben hiszel, akinek az uralma megmarad örökké. Lássák meg rajtad, életedben, hogy kedveltjévé választott tégedet az Úr. Magasztaltassék Isten neve a te győzelmes életed által! Képes lehetsz rá, mert az Úr adja az erőt és biztonságot, az Ő angyalaival véd! Ne félj, ne húzodj el, bátran éld napjaidat, mert az Úr őriz! Nincs olyan túlfűtött kemence, nincs annyi oroszlán, amely felett nem győzedelmeskedik a mi Istenünk! Nincs olyan nagy betegség, nincs olyan szegénység, nincs annyi rosszindulatú ember a környékeden, akik ne tartoznának Isten hatalma és ellenőrzése alá!
Győzelmes Istenem, magasztalom áldott neved. Kicsiny, erőtelen, névtelen gyermeked vagyok és Te mégis szeretsz. Gondolsz rám, amikor én elfelejtem bezárni ajtómat a veszedelem előtt. Ó, hála Néked, hogy Te erősebb biztonsági berendezéssel véded életemet, mert a Te angyalaidat küldöd, hogy őrizzenek. Köszönöm. Kérlek, őrizd életemet a sátán támadása, kísértése idején. Segíts, hogy szilárd maradjak és elhatározásomat soha ne adjam fel. Csak Téged, csakis Téged kíván szolgálni a lelkem. Ámen.
(Morzsák 4, 2006)
Dr. Tapolyainé Bartha Gizella
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke