A Debrecen nyerte a továbbjutottak BL-meccsét
A Debrecen nyerte a továbbjutottak BL-meccsét
 / Sport
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A DVSC Schaeffler 31-27-re győzött vasárnap a Faluvégi Dorottyával felálló Bietigheim vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

Hirdetés

Már biztosan továbbjutott együttesek találkoztak a ludwigsburgi MHP Arénában. A német pontvadászatban veretlenül listavezető házigazdák három magyar játékosa közül egyedül Faluvégi kapott szerepet, a sérült Szikora Melinda, illetve az idényben a BL-ben már pályára lépett, legkorábban az egyenes kieséses szakaszban bevethető Háfra Noémi nem volt keretben. Szilágyi Zoltán együttese a visszavágás reményével lépett pályára: szeptember végén Debrecenben 36-26-ra nyert a Bietigheim - írja az origo.hu.

A kezdésnél mindkét félnél akadtak pontatlanságok, egyik együttes sem játszott csúcsformában. Noha az első félidő derekán 8-5-re elléptek a hazaiak, innen visszajött a Debrecen. Noha volt esélye, hogy döntetlennel vonuljon pihenőre, a játékrész hajrájában kétszer eredményes Faluvégi góljainak is köszönhetően kétgólos volt a különbség.

Hirdetés

A szünet után egyenlített, majd 18-17-nél a vezetést is átvette a Debrecen, sőt, 21-18-nál már háromgólos volt az előnye. Ebben a periódusban védekezésben és támadásban is jelentőset javult a DVSC, miközben riválisa teljesítménye valamelyest visszaesett. A hajdúságiak négygólos sikerükkel megőrizték esélyüket arra, hogy megszerezzék a csoport ötödik helyét.

A mérkőzés legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Antje Döll volt kilenc góllal, Faluvégi két találattal zárt. Kácsor Gréta hét, Hámori Konszuéla hat góllal vette ki részét a diadalból.


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Forrás