Az ukrán fővárosba utazik Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, valamint Josep Borrell, az EU külügyi főtárgyalója, hogy tárgyaljanak Volodimir Zelenszkijjel – jelentette a német n-tv hírtelevízió online portáljára hivatkozva a Hirado.
A Bizottság elnökének és az EU külügyi biztosának pénteki látogatását az ukrán elnök szóvivője, Szergej Nyikforov jelentette be az ukrán köztelevízióban.
A találkozóról további részleteket biztonsági okokból nem hoztak nyilvánosságra.
A szlovák TASR hírügynökség szerint Eduard Heger szlovák miniszterelnök és Karl Nehammer osztrák kancellár is csatlakozik a brüsszeli delegációhoz. Heger a tervek szerint részt vett volna a cseh, a lengyel és a szlovén kormányfő március közepi kijevi látogatásán is, ám biztonsági aggályok miatt akkor végül nem csatlakozott a küldöttséghez.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Azonosították és hivatalosan is megerősítették Demcsik Iván szőlősvégardói katona halálát.
Ungváron elbúcsúztatták a 40 éves Katasinszkij Arturt, aki 2026 februárjában esett el a fronton. A katonát a Dicsőség dombján temették el.
A légvédelem 154 drónt semlegesített az ország északi, déli és keleti régióiban, azonban 10 helyszínen 12 drón célba talált.
A biztonság és a stabilitás jelenti a legnagyobb vonzóerőt a határ mentén fekvő régióban.
A mostani hosszabbítás 2026. augusztus 2-ig lesz érvényben.
Ez a finomító részt vesz az orosz hadsereg ellátásában Ukrajna területén.
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.