Fűtősátorokban keresnek menedéket a hideg elől a kijeviek/Tetiana DZHAFAROVA / AFP

A hatalmas orosz légitámadás-sorozat és a heves hideghullám után Kijev ötödik napja nehéz körülmények között él.

vészhelyzet / közművek
Orosz légitámadás Ukrajna ellen. Illusztráció

Csütörtökre virradó éjjel az orosz hadsereg több ukrajnai infrastrukturális létesítmény ellen kombinált légitámadást hajtott végre.

Orosz támadások / Orosz légicsapás
Orosz légitámadás Ukrajna ellen. Illusztráció

Egy lakóépület ablakai betörtek, vízvezetéket és metróállomást is károsított az a szombat hajnali orosz légitámadás, amelynek legalább négy halottja és három sebesültje van.

Orosz légicsapás / Orosz támadások
Uniós hitelből újult meg az ukrajnai háborúban jelentősen megsérült Bucsa városának vízellátó hálózata. (Fotó: MTI/EPA/ Szerhij Dolzsenko)

Az Európai Beruházási Bank (EBB) 340 millió eurós (mintegy 135 milliárd forint) hiteltámogatásával megújult az ukrajnai háborúban jelentősen megsérült Bucsa városának vízellátó hálózata.

Orosz-ukrán háború / megrongálódott vízellátó hálózat