Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
 / Sport

Telefonos interjú Ákossal a 3. WHB Győr Rally után.

Szép jó reggelt Ákos! 
Szia Miki! 

Nem sikerült a célba érni a Győr Rallyen. Szeretném megkérdezni, mi történt veletek?

Hát, no comment. Kétszer tört el a féltengely. Egyszer a prológon, egyszer meg vasárnap…

A prológ akkor volt jó, amikor kopott murva gumival mentél, mert az nem tudott annyira betapadni. Füstölt, csúszott, de működött. A slickkel a városi, csiki-csuki, kanyarokkal tűzdelt pályán hatalmas terhelést kap a hajtás…

Sajnos igen. A cserét 18 perces késéssel tudtuk megoldani, de még így is jó lett volna. Hajtottunk, nem volt szarakodás. A második helyre föl tudtunk volna jönni, simán. Teljesen reális lett volna a második hely, a harmadiktól voltunk 30 másodpercre. Ha van még két gyors simán ledolgoztuk volna a hátrányt. A tempónk jó volt, gyorsonként 15, 20, 25 másodpercet adtunk a többieknek. Sajnos eltört a másik féltengelyünk is, így elakadt a dolog…

Hogy álltok most az éves pontversenyben?

Nem tudom. Megmondom Őszintén, én nem is néztem…
Ott van még a Zemplén, oda elmegyünk. Ott van még a Hulmann Gabi, aki vezette a kategóriát, ő is szuper rallyzott, valami kis pontot talán besöpört. Ha mi 7 ponttal többet szereztünk volna, akkor most vezetnénk a kategóriát. Szerintem a Matics sem áll most már rosszul a bajnokságban. Hát ez van, ez ilyen. Tudod nagyon jól, aki ezt csinálja, annak áll a zászló, ez technikai sport. Az autó megállhat, lehet bárkinek, bármilyen problémája.

Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó

Hát igen!

Annak örültem, hogy abszolút versenyképesek vagyunk…

Azok vagytok egész évben, hál Istennek.

A gyorsok nagy részét szerintem megnyertük, odáig. Hát ennyi… Módosítunk bizonyos dolgokat az autón. Közrejátszhatott az esős idő. Még nem is mentünk esőben, a két és fél év alatt.

Látom intermedia gumi is volt a kocsin.

Lehet, hogy a féltengely törés is emiatt jött elő. Hát mindegy Miki, ez van. Módosítunk a motorvezérlő beállításon. Ha készen lesz, majd ki kell próbálni. Még játszunk egy kicsit a futómű beállításaival.

A féltengely üzemórás volt-e?

Hát figyelj, ami eltört, az lesen volt már, kb.: csere határon lehetett. Beraktunk egy használtat, abban kitudja mennyi kilométer volt, az is eltört. Ez van. Eltörhetett a használtság miatt is, de szerintem nem az volt az oka. A váltáson lágyítottunk szoftveresen. Akkor tört el, amikor egyesből-kettesbe váltottam.

Ott azért kap terhelést.

Persze. Ütés szerű a nyomaték terhelés, ott a váltási idő miatt. 1-2 között egy kicsit megnyújtottuk, meg a gyújtásvágást is hosszabbra hagytuk, aztán most meglátjuk, hogy viselkedik. Mennyire agresszív, bár nyilván jobbnak kell lennie a lágyítás miatt, illetve jobban kell kímélnie a hajtás alkatrészeit.

Ez van. Így jártunk…

Hát nem öröm. Természetesen hozzá vagyunk szokva, hogy nem lehetünk mindig a topon. Technikai sport benne van a pakliban. 

Nekem a Suzukiban utcai váltó volt, amibe bekerül a rövidebb végáttétel, amitől váltások között minimális fordulatszám esés volt, így jobban kímélte a hajtást. Az autónak a dinamikája összehasonlíthatatlanul jobb lett. Max 500-600 között ejtett.

Egyébként jó helyen kapizsgálsz. Ezeknél az R2-es autóknál csak öt fokozatú a váltó lehet, nagyobbak a lépcsők a fokozatok között. Az egyes nagyon hosszú, és a váltó elektronika beállításától függően agresszíven tud kapcsolni, így nagyon nagyot ad a féltengelynek. Én azt gondolom, ez lehetett az egyik fő ok, hogy eltörte mind a kettőt. Mindkettőnél a belső csuklót törte bele a váltóba. A SADEV elvileg szinte mindent elvisel, hiszen nem egy kókány váltó, de így is eltörte a kihajtást is.

Annak idején az ISEUM Rallyen egyik Hondás páros rajtprogramot csinált az autóra, és rájött arra, ha meggurítja a rajtban, nem lett volna semmi gond.

Nem tudom, én sosem rajtoltam rajtprogrammal, nem hiszek benne.

Nyilván, ennél a kocsinál nagy a lépcső, és az váltó teszi a dolgát, nem kíméli az alkatrészeket, váltáskor nagyot üt. Ezért igazítottunk rajta egy kicsit. Megrendeltem hozzá a cuccokat. Beépítjük, aztán ki fogjuk próbálni.

Ha jól értettem, akkor legközelebb Zemplénben támadsz, illetve Árpádtetőt jelölted még be. Mennél oda is?

Gábor barátommal beszéltük, hogy mennénk egy tesztet egy Zsigulival. Lehet, hogy nem lenne hülyeség kipróbálni, de még gyerekcipőben jár a gondolat.

Értem. Nektek most hogyan kell teljesíteni Zemplénben, a dobogóhoz? A kategória első hely elérhető még?

Nem tudom, szerintem csak akkor, ha kiesnek az előttünk lévők.

Olyan ne legyen, azt nem kívánjuk senkinek.

Természetesen, nem kívánom.

A kategória második, harmadik hely meg lehet?

Az még reális…

Mester úr a legjobbakat, legyen egy szép napunk a Skodával!

Köszönöm a beszélgetést, szia Miki!

Szurkoljunk közösen Ákosnak és Tominak a Zemplén ralin!

- Hajósi Miklós -
 


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek


Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Kronome - Pásztor páros a Győr Ralin! Fotó: Hajóka SportFotó
Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.