Biden dollármilliókat költ a migránsokra

A Biden által irányított kormányzat több mint 86 millió dolláros összeget ítélt meg a bevándorlási hivatalnak, hogy hotelekben szállásolják el az országba illegálisan érkező migráns családokat.

Egy jelentés szerint februárban közel 19 ezer migráns családot „fogtak el” az ország délnyugati határán – olvashatjuk a Fox News amerikai hírportál honlapján, írja a Hirado.

A Biden-kormány 86,9 millió dolláros szerződést ítélt meg a bevándorlási hivatalnak

a határ közelében lévő szállodák szobáiért, és egyéb szükséges szállodai szolgáltatásokért.

A texasi székhelyű Endeavor nonprofit szervezet révén a szerződés 1239 ágyat és egyéb szükséges szolgáltatásokat biztosít a migránsok számára. A családok átfogó egészségügyi ellátást kapnak, beleértve a koronavírusteszt elvégzését is.

A határvédelmi iroda által közzétett adatok szerint februárban a januári adatokhoz képest több mint a kétszeresére nőtt az Amerikai Egyesült Államok délnyugati határán át érkező migránsok száma.

A határt átlépő migráns családok száma januárban körülbelül hétezer volt, szemben a februárival, amikor legalább 19 ezer családot számláltak meg.

Ezek mellett a délnyugati határon átkelő kíséret nélküli gyermekek és kiskorúak száma – ami januárban 5694 fő volt – februárra 9297-re emelkedett.

Az illegálisan beérkező migránsok számának hirtelen megugrása ügyében Donald Trump is felszólalt, a volt elnök Bident okolja a kialakult helyzetért – írják a Foy News hírportál cikkében.

Biden bevándorláspárti politikája körülbelül 11 millió, okmányokkal nem rendelkező bevándorlónak adna állampolgárságot.

A republikánusok Bident okolják a határon kialakult válságos helyzetért, miután a jelenleg regnáló elnök visszavonta a még Trump elnöksége idejéből származó bevándorlási korlátozásokat.

Donald Trump volt elnök közleményt adott ki, melyben utódját azzal vádolta, hogy a válság kezelésével „a nemzeti diadalt nemzeti katasztrófává változtatta”.

„Büszkén adtuk át a Biden-adminisztrációnak a történelem legbiztonságosabb határát” – áll a közleményben. „Csak annyit kellett volna tenniük, hogy ezt a zökkenőmentesen működő rendszert fenntartják. Ehelyett néhány hét leforgása alatt a Biden-adminisztráció egy országos diadalt országos katasztrófává változtatott.”

Trump szerint „Biden határválságának csak úgy lehet vége, ha beismeri a teljes kudarcot,

és elfogadja a rendkívül hatékony, bizonyított Trump által folytatott politikát”.

Ezek mellett a közleményben Trump sürgette Bident, hogy haladéktalanul fejezze be a falat, ami hetek alatt megtehető.

Trump szerint sosem kellett volna leállítaniuk a fal építését. Ezzel haláleseteket és emberi tragédiát okoznak – tette hozzá a volt elnök.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.