/ Közélet
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Magyarország Beregszászi Konzulátusának és Ungvári Főkonzulátusának közös szervezésében augusztus 20-án a beregardói Perényi Kultúrkúriában magyar állami kitüntetéseket vehettek át földijeink.

Hirdetés

A jelenlévőket Szilágyi Mátyás beregszászi főkonzul köszöntötte. „Történelmünk során többször adódott olyan alkalom, amikor a nemzetnek újra kellett kezdenie az életét. Ilyenek voltak például a háborúk, és ilyen most a koronavírus időszaka is, amelyből újra talpra kell állnunk, és küzdenünk kell társainkért” – fogalmazott, majd gratulált a kitüntetetteknek.

Orosz Ildikó, a Rákóczi Főiskola elnöke abbéli örömének adott hangot, hogy sokan vannak, akik szívügyüknek tartják a magyarság sorsát, és erejüket, idejüket nem sajnálva teszik jobbá mások életét.

Hirdetés

A köszöntőket követően földijeink Szilágyi Mátyástól és Kuti Lászlótól, az ungvári főkonzulátus ideiglenes ügyvivőjétől vehették át megérdemelt kitüntetésüket.

Elsőként Zsukovszky Miklós református lelkész, a Kárpátaljai Református Egyház beregmegyei esperese, a Derceni Egyházi Önkéntes Tűzoltóság alapítója vehette át kitüntetését, akinek Áder János a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét adományozta az egyházi önkéntes tűzoltóság megszervezésében vállalt szerepe, valamint a Munkácsi és a Beregszászi járásban élők biztonságát szolgáló önzetlen tevékenysége elismeréseként. „Hálás vagyok az Úrnak, hogy létrehozhattuk a tűzoltóságot, több száz esetnél segítettünk már, és végezzük továbbra is ezt az áldozatos munkát” – köszönte meg a kitüntetést a lelkész.

Szeles Emma, a Viski Kölcsey Ferenc Középiskola igazgatóhelyettese a kárpátaljai magyar oktatás területén, valamint a helyi közösség szolgálatában végzett munkája elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át. A tanárnő munkájával az iskola és a helyi közösség érdekeit szolgálta mindig is. Szintén Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült Hrabár Tamás, nyugalmazott munkácsi görögkatolikus áldozópap.
Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést vehetett át Mészáros Györgyi, a Técsői Magyar Tannyelvű Líceum tanára, az Ukrajnai Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, Palkó Katalin, a Tiszasalamoni Gimnázium magyartanára, a KMKSZ Tiszasalamoni Alapszervezetének elnöke, Popovicsné Palojtay Márta, a Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye Püspöki Hivatalának titkára, a Család és Élet Egyesület vezetője. Szintén a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetettje lett Berlanyuk Anikó, a Magyar Melódiák kamaraegyüttes énekese, és Kudron Zoltán, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Nagyszőlősi Középszintű Szervezetének alelnöke.

Az esemény a Szózat eléneklésével ért véget.

-nitta-

Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink
Magyar állami kitüntetésekben részesültek földijeink