Az USA külügyminisztériuma nem tanácsolja az amerikai állampolgároknak, hogy Ukrajnába utazzanak
Az USA külügyminisztériuma nem tanácsolja az amerikai állampolgároknak, hogy Ukrajnába utazzanak
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Egyesült Államok külügyminisztériuma több okból kifolyólag is javasolja az amerikaiaknak, hogy ne utazzanak Ukrajnába, az okok közé tartozik az orosz fenyegetés és az országban lévő koronavírus-helyzet – adta hírül az rbc.ua hírportál az amerikai külügyminisztériumra hivatkozva, melyet a Karpat.in.ua idéz.

Hirdetés

A jelentés szerint az amerikai külügyminisztérium továbbra is azt tanácsolja az amerikai állampolgároknak, hogy ne utazzanak Ukrajnába a Covid-19 miatt,

és fontolják meg az utazást az Oroszország részéről megnövekedett fenyegetések miatt.

Mint a hivatal hangsúlyozta, az amerikai állampolgároknak tudniuk kell azokról a hírekről, amelyek szerint Oroszország komoly katonai lépéseket tervez Ukrajna ellen.

A külügyminisztérium figyelmeztetett a helyzet kiszámíthatatlanságára, különösen az oroszok által megszállt Krímmel és Donbászszal közös ukrán határ mentén.

Az Ukrajnába indulás mellett döntő amerikaiak figyelmét a külügyminisztérium felhívta arra is, hogy a kijevi amerikai nagykövetség működésében esetleges problémák léphetnek fel, ha Oroszország megtámadja Ukrajnát.

Forrás