Ukrajnában a Miniszteri Kabinet a soron következő ülésen úgy döntött, hogy kötelezővé teszi a gyerekülést a gépkocsikban.
Mostantól kötelező a gyerekülés a gépkocsikban,
ha 145 centiméternél alacsonyabb gyermek szállítását tervezi.
Az elfogadott rendelet előírja, hogy a gyereküléseket a hátsó üléseken kell elhelyezni.
Abban az esetben, ha egy három évnél fiatalabb gyereket autóval szállítanak az első ülésen, a gyereküléseket a menetirány ellenében kell beszerelni, az első légzsák kötelező kikapcsolásával.
Ezen alapvető szabályok figyelmen kívül hagyása pénzbüntetést jelenthet.
Csak tavaly több mint 150 gyermek halt meg közúti balesetekben Ukrajnában, és csaknem 5 ezren megsebesültek.
A gyermek biztonságához azonban nem elegendő pusztán egy gyerekülés megvásárlása, úgy kell beállítani azt, hogy vészhelyzet esetén valóban életeket menthessen - írja a fakty.com.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A csapásokban legalább 14-en megsérültek, köztük egy gyermek.
Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.
Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.
A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.
A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.
Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.
Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak
A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.
Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.