Az ukrán Elnöki Iroda képviselője szerint két oka is van, hogy miért kellene abbahagyni a megszállóknak az ágyúzást.
Olekszij Aresztovics, az Elnöki Iroda vezetőjének tanácsadója egy műsorban elmondta, hogy további 7-10 napig folytatódnak az orosz csapatok hatalmas rakétacsapásai Ukrajna lakott területeire - adta hírül a Korrespondent.net.
"A rakétaterror még vagy másfél hétig folytatódik" - mondta Olekszij Aresztovics.
Az Elnöki Iroda képviselője szerint a megszállók fő célpontjai Mikolajiv és Harkiv városok lesznek.
Szerinte Mikolajiv és Harkiv városokat szinte minden nap támadják majd. A megszállók nem szelektíven támadnak majd, hanem a lakott területeket célozzák meg.
"A többi város szabadon választott" - mondta.
Aresztovics ugyanakkor megjegyezte, hogy a rakétatámadásokat két okból is le kell állítani – „drágák és nem működnek”.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke