/ Gazdaság
Skarlet: Év végéig még 9%-kal nő a pedagógusok bére
Skarlet: Év végéig még 9%-kal nő a pedagógusok bére
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A 2021-es év elején 20%-kal emelték a pedagógusok bérét Ukrajnában. Az Oktatási Minisztérium ígéretei szerint a tanárok bére ez év végéig még 9%-kal fog nőni. A hírt Szerhij Skarlet oktatási miniszter közölte.

Hirdetés

Elmondása szerint az illetékesek mindent megtesznek annak érdekében,

hogy tisztességes munkakörülményeket teremtsenek az oktatásban dolgozók számára,

hisz méltóan megküzdöttek a pandémia okozta problémákkal - írja a Karpat.in.ua.

Hozzátette azt is, hogy az új oktatási törvény szabadkezet ad a tanároknak a témák kiválasztásában, több lehetőséget ad az improvizálásra és kísérletezésre.

Leszögezte továbbá, hogy a pedagógusok élhetnek az önkéntes szertifikáció lehetőségével is,

mely további 20%-os béremeléssel jár és az attesztáció alól is felmenti őket.

Forrás