Júniushoz képest jóval kisebb harci vesztesége van jelenleg az ukrán hadseregnek.
Mihajlo Podoljak, az ukrán Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója a BBC Ukraine-nak adott nyilatkozatában elmondta, hogy a június elején a harci veszteségek napi 100-200 katonát tettek ki. Ehhez képest most körülbelül 30-50 ember hal meg a fronton naponta - közölte az Unian.net.
"De ismét nem teljesen helyes, hogy erről beszélünk. Helyesebb, amikor az ukrán Fegyveres Erők vezérkara konkrét számokat közöl arról, hány ember hal meg" - tette hozzá.
Podoljak szerint a júniusi súlyos veszteségeket a háború második szakaszába való átmenet okozta, amikor elkezdődött a tüzérségi háború, és az ellenség "megszórta" az ukrán állásokat.
"De ma a veszteségek száma csökken, egyrészt azért, mert az MLRS-eink nagyon hatékonyan dolgoznak az orosz hadsereg logisztikai központjaiban. Másodszor, az orosz hadsereget a teljes frontvonalon átcsoportosítják. Harmadszor pedig
a mieink már alkalmazkodtak az orosz hadsereg taktikájához és mozgékonyabban, hatékonyabban védekeznek”
– magyarázta az elnöki hivatal tanácsadója.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke