Aresztovics: Oroszország Ukrajna nélkül még nem győzött nagy háborúban
Aresztovics: Oroszország Ukrajna nélkül még nem győzött nagy háborúban
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az Orosz Föderáció most arra törekszik, hogy olyan legyen, mint 300 évvel ezelőtt.

Hirdetés

Olekszij Aresztovics, az ukrán Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója biztos abban, hogy az Orosz Föderáció Ukrajna elfoglalására törekszik,

mert különben nem lehet felépíteni azt a birodalmat, amely évszázadokkal ezelőtt volt.

Az Unian.net szerint ezt a véleményét a Telegram csatornáján fejtette ki.

"Oroszországban van egy forma (arisztotelészi értelemben), amelyhez mindig törekszik. Ez a birodalom formája, amelyben fogadást a rendszerre kötik. A Nyugattal való örökös szembenállással. Az Orosz Föderáció most arra törekszik, hogy ugyanolyan formát ölt, mint 300 évvel ezelőtt volt. Mint 100 évvel ezelőtt" - mondta.

Aresztovics szerint az ukránok "hozták létre ezt a formát, és fontos szerepet játszottak benne a mérnöki munkától az adminisztrációig".

"Oroszország egyetlen nagy háborút sem nyert meg Ukrajna nélkül.

Életfontosságúak vagyunk számukra. Ukrajna nélkül az Orosz Föderáció nem lesz egy egész birodalom, amilyen lenni szeretne. Ezért megpróbálnak megragadni minket, hogy közösen szálljunk szembe a Nyugattal"  - emelte ki a tanácsadó.

Az ukrán Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója úgy véli, Ukrajnának viszont "új formát kell találnia, hogy ne szaladgáljon Keletről Nyugatra és fordítva".