Olekszij Aresztovics szerint az ukrán hadsereg jelenlegi feladata a fronton az, hogy minél több betolakodót semmisítsen meg.
Ezt Olekszij Aresztovics, az Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója jelentette ki – írja az RBC-Ukraine a 24-es csatorna adása alapján.
"A lehető legtöbb oroszt kell megölnünk. És hogy milyen módon, támadóan vagy védekezően, az teljesen mindegy"
- magyarázta az Elnöki Hivatal képviselője.
Aresztovics szerint a megszálló erők kifárasztása lehetővé teszi az ukrán fegyveres erők számára, hogy a védekezésről az ellentámadásra térjenek át.
"Most kifárasztjuk erőiket annak érdekében, hogy ellentámadást indítsunk,
vagy legalábbis azért, hogy az oroszok ne tudjanak támadni. Ez az a feladat, amely most megoldódik" - mondta Aresztovics.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke