Az Elnöki Hivatal mindkét oldalon súlyos veszteségekről számolt be, de az orosz hadseregnél azonban sokkal nagyobbak a veszteségek.
A Korrespondent.net szerint Olekszij Aresztovics, az Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója azt mondta, hogy az ukrán hadsereg súlyos veszteségeket szenved a fronton.
Az oroszok veszteségei azonban sokkal nagyobbak.
"Veszteségeink vannak, a veszteségek nagyok, de az orosz oldalon sokkal nagyobbak a veszteségek. Az orosz hadsereg gyorsabban ér véget, mint ahogy előre tud lépni. Oroszország veszteségei óriásiak, de a tűzerő koncentráltsága miatt megengedhetik maguknak a kiszorító taktikát" – mondta Aresztovics.
Azt is megjegyezte, hogy néhányan az ukrán hadsereg harcosai közül hazatelefonálnak, és pánikba esnek a fronton kialakult helyzet miatt.
"Feszültség van, és sokan, főleg a tétovázó harcosok közül elkezdtek rokonaiknak olyan üzeneteket küldeni, hogy "minden elveszett"
- mondta az Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója.
Ezzel összefüggésben Aresztovics azt mondta, hogy a fegyveres erők parancsnoksága "tudja, mit kell tennie".
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke