Zelenszkij a végítélet napját ígéri Oroszországnak
Zelenszkij a végítélet napját ígéri Oroszországnak

Ukrajna elnöke szerint az agresszor Oroszország mindenképp egy különleges törvényszék elé kerül.

Hirdetés

A Podrobnosti.ua Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnökének esti beszédére hivatkozva közölte, hogy az agresszor Oroszország már régóta úton van a terrorista állam státusza és egy különleges törvényszék felé, amelyre mindenképpen sor kerül az Ukrajna elleni orosz agressziója miatt.

S ez egy végítélet lesz Oroszország számára, és nem átvitt értelemben, hanem szó szerint.

"Ma egy újabb, nem túl józan nyilatkozat érkezett Oroszországból Ukrajna állítólagos „végítéletéről”. Természetesen senki nem fogadja el az efféle megfélemlítést, de nézzék meg, milyen cinikus ezt pont ma mondani – annak az évfordulóján, hogy az ukrán Donbassz légterében Oroszország megsemmisítette a maláj Boeing-t.

298 ember vesztette életét az egyértelmű terrorcselekményben, 80 gyerek, 10 ország állampolgára"

- reagált az államfő az Ukrajnát ért orosz bírálatokra.

Hozzátette: Oroszország már akkor a terrorista állam státusza felé haladt és egy különleges bíróság felé, amelyre mindenképpen sor kerül az Ukrajna elleni orosz agresszió miatt.

"Ez egy végítélet lesz Oroszország számára, és nem átvitt értelemben, hanem szó szerint" - közölte Ukrajna elnöke.

Hirdetés