Az országok hosszú ideje dolgoznak a sugárbiztonság megteremtésén a világon, de ha most nem sikerül megvédeni a Zaporizzsjai Atomerőművet az orosz megszállóktól, akkor a világ veszíteni fog a nukleáris veszélyek elleni küzdelmében – közölte Volodimir Zelenszkij elnök hétfő esti videoüzenetében, számolt be az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A tudósítás szerint az államfő elmondta, „a világ évtizedek óta küzd azért, hogy a nukleáris anyagokkal és a sugárbiztonsággal kapcsolatos tevékenységek megfelelő ellenőrzés alatt álljon. És ha a világból most hiányzik az erő és az elszántság egyetlen atomerőmű védelmét tekintve, akkor ez azt jelenti, hogy a világ veszíteni fog.
Most még van lehetőség, hogy megakadályozzuk ezt a veszteséget.”
Az elnök megjegyezte, hogy a Zaporizzsjai Atomerőműben bekövetkezett bármilyen sugárincidens sok ország számára csapást jelenthet. Végső soron a potenciálisan veszélyes zónák csak a szél irányától és erősségétől függenek – tette hozzá.
„Ideje továbblépni a beszédtől és felhívásoktól, és
áttérni újabb kemény szankciókra Oroszország, a Roszatom állami vállalat és a terrorista ország teljes nukleáris ipara ellen.
Minden orosz egységnek haladéktalanul el kell hagynia az atomerőmű területét és a szomszédos területeket” – hangsúlyozta Volodimir Zelenszkij.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.