Szórólapokat osztanak az oroszok az erőszakkal deportált ukrán állampolgároknak, állampolgárságot és egy hektár földet ígérnek nekik.
A hírt a mariupoli városi tanács közölte - írja a Karpat.in.ua.
„A Mariupolból deportáltak ilyen szórólapokat kapnak. Polgárainkat Oroszország legdepresszívebb régióiba viszik.
Putyin szörnyű logikája most már teljesen világos. Először elpusztítanak egy sikeres várost az Azovi-tenger mentén. Majd Szibériába és Szahalinba viszik az embereket. Új vendégmunkásokra van szükségük. Miben különbözik ez Hitler politikájától? A nácik az 1940-es években is jó életet ígértek, amikor Németországba vitték az embereket dolgozni.
Azonban a százezrek nem aranyhegyeket találtak ott, hanem megaláztatást, embertelen bántalmazást és halált
. A történelem ismétli önmagát” – olvasható a városi tanács közleményében.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke