Ukrajnában, Kirovográd megyében egy 10 éves kisfiú benzinnel öntötte le, majd felgyújtotta magát. A gyermek testének 50 százalékán égési sérülések keletkeztek.
A Lemko család a Kirovográd megyei Csemerpoly faluban lakik - írja az Unian.net.
Az eset idején Viktória, a többgyermekes nő anyjához indult burgonyáért, s megkérte 10 éves Iván fiát, hogy ügyeljen testvéreire.
"Gyakorlatilag tíz perc telt el. Anyukám 800 méterre lakik. Legkisebb, nyolcéves fiam beszaladt a házba, és azt mondja nekem: "Anya, Iván megégett".
Kiszaladtam az útra, és láttam Ivánt, aki megégve hozzám futott" - mondta a nő az újságíróknak.
A mentő akkor érkezett ki, amikor a fiú már eszméletét vesztette. A nő folyamatosan nedves lepedőt tartott a gyermek testén.
A fiú leöntötte magát körülbelül 200 grammnyi benzinnel, s gyufával felgyújtotta magát.
A gyereket másodfokú égési sérülésekkel szállították be a gajvoroni kórházba. Édesanyja elmondása szerint három órán keresztül műtötték őt.
"Térdétől nyakig és légzőszervéig égési sérüléseket szenvedett a fiú. Műbőrt ültettek át neki"
- nyilatkozta Olekszandr Szkripnik, a gajvoroni kórház főigazgatója.
A tervek szerint január 12-én a fiút a Mikolajiv Megyei Gyermekkórház intenzív osztályára szállítják kezelésre.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.