Egy szikra miatt majdnem leégett egy ház Munkácson
Egy szikra miatt majdnem leégett egy ház Munkácson
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Április 22-én kijevi idő szerint 18 óra 30 perckor a sürgősségi mentőszolgálathoz bejelentés érkezett arról, hogy Munkácson egy lakóépület alagsorában tűz van.

Hirdetés

A ház tulajdonosa tüzet gyújtott a szilárd tüzelésű kazánban, és elment.  

Közben egy szikra kipattant a kazánból és a tűzifára esett, amitől az lángra lobbant. 

A helyszínre a Munkácsi állami tűzoltó- és mentőszolgálat 17. egységének munkatársai érkeztek ki. A pincében az erős füst miatt a mentősöknek légző- és látószervek védelmét szolgáló eszközökben kellett dolgozniuk.  

A nehézségek ellenére a tűzoltók 18:48 órakor lokalizálták, és 19:20 órakor pedig teljesen felszámolták a lángokat.

A tűz tönkretette az 5 négyzetméternyi területen található gáz- és szilárd tüzelésű kazánokat, valamint háztartási tárgyakat. 

Az illetékes hatóságok vizsgálják a tűz kitörésének okait és körülményeit. Tart a kárfelmérés – olvashatjuk az Ukrán Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) kárpátaljai megyei főosztályának honlapján.