Újabb elképesztő meccset tudhat maga mögött Nikola Jokics, az NBA-ben szereplő Denver Nuggets szerb centere, aki az Indiana Pacers elleni meccsen 19 gólpasszt osztott, ami a második legtöbb a liga történelmében egy magas embertől.
A Denver Nuggets 211 centi magas háromszor is az alapszakasz legértékesebb játékosának (MVP) választott szupersztárja idén is olyan számokat hoz, hogy jó eséllyel ott lesz a top 3-ban, de leginkább annak is az élén - írja az origo.hu.
Ezúttal Indianapolisban tartott bemutatót méghozzá nem pontszerzésből, hanem gólpasszok osztogatásából. Karriercsúcsot jelentő 19 asszisztnál állt meg a számláló.
Center ennél több asszisztot egyetlen egyszer jegyzett, amikor a legendás Wilt Chamberlain 21-et osztott ki a Detroit Pistons ellen 1968-ban.
Jokics egyébiránt 28. alkalommal ért el legalább 15 gólpasszt, ami szintén rekord a nem hátvéd (guard) poszton játszó játékosok között.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke