A spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának rangadóján a Real Madrid hazai pályán, fordulatos meccsen nyert 3-2-re a Barcelona ellen. A találkozó után a katalánok edzője, Xavi a játékvezetést kritizálta.
A katalán csapat egy hét alatt vesztette el a szezon két legfontosabb meccsét, ugyanis előbb kedden a Paris Saint-Germain elleni vereséggel kiesett a Bajnokok Ligájából, majd vasárnap az El Clásico elvesztésével a Real Madrid már 11 ponttal vezet előtte a La Liga élén. A Barcelona edzője, Xavi Hernández azonban azután, hogy a BL-negyeddöntő után Kovács István játékvezetőt szidta, ezúttal is a bírókat hibáztatta - írja az origo.hu.
Xavi a bírókat és a rendszert kritizálta
A kritika középpontjában ezúttal a gólvonal-technológia hiánya állt, ugyanis a 28. percben Lamine Yamal lövése után csak videózásra kerülhetett sor, Cesar Soto Grado játékvezető pedig két perc szünet után úgy döntött, hogy a labda nem volt bent teljes terjedelmével.
„Nagyon csalódott vagyok.
Azt akarjuk, hogy ezt tartsák a világ legjobb bajnokságának... Mindenki látta, hogy bent volt a labda"
– vélte Xavi, aki igazságtalannak tartja a történteket.
A Barcelona edzője a találkozó előtt arról beszélt, bárcsak észrevétlen maradna és jól vezetne a játékvezető, ám utólag elmondta, egyik sem teljesült. Mint elmondta, a Real számára szerinte hibásan megadott büntető is a katalánokat sújtotta, akik pedig – úgy érzi, – megérdemelték volna a győzelmet.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.