Az FC Barcelona labdarúgócsapata augusztus 10-én tér vissza legendás stadionjába, a Camp Nouba. A Barcelona az átépítés alatt az egykori olimpiai stadionban játszotta a meccseit.
A katalán klub legutóbb a 2022/23-as szezon utolsó előtti fordulójában játszott a híres arénában, azóta a hazai mérkőzéseit a Montjuic-hegyi Olimpiai Stadionban rendezte. Tavaly még úgy hírlett, hogy idén februárban költözhet vissza, ez azonban meghiúsult. A szerdai tájékoztatás alapján a Barcelona Joan Gamper Kupának nevezett, hagyományos felkészülési meccs lesz az új Camp Nou első meccse, egy még be nem jelentett ellenféllel szemben - írja az origo.hu.
Barcelona büszkesége
Az újranyitás azonban csak részleges lesz, mivel egyelőre csupán 35 ezren léphetnek majd be a stadionba. A Gamper Kupa után folytatódnak a munkálatok, amelyek miatt a gránátvörös-kékek a következő szezon első három bajnokiját idegenben játsszák.
A legendás aréna végső állapotában 105 ezer férőhelyesre bővül majd, amivel Európa legnagyobb futballstadionja lesz.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.