/ Sport
Bundesliga-csapatba igazolt az Újpest korábbi focistája
Bundesliga-csapatba igazolt az Újpest korábbi focistája
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Videoton és az Újpest FC korábbi labdarúgója, a georgiai Budu Zivzivadze a Bundesligában szereplő Heidenheim csapatához igazolt.

Hirdetés

A Bundesliga 16. helyén álló Heidenheim honlapja szerint a 30 éves, válogatott középcsatár szerződése 2029-ig érvényes. Holger Sanwald ügyvezető igazgató elmondta, hogy már hosszú ideje figyelemmel kísérték Zivzivadze fejlődését, hiszen 2022 óta a német másodosztályú Karlsruhe együttesét erősítette - írja az origo.hu.

Biztosak vagyunk benne, hogy azonnali segítséget jelenthet csapatunknak a bennmaradásért zajló küzdelemben, és nagyon örülünk, hogy minket választott" -

idézte az MTI a sportvezető szavait.

Zivzivadze 2019 és 2022 között a labdarúgó NB I-ben 97 mérkőzésen 31 gólt szerzett,

a MOL Magyar Kupában 18 találkozón hatszor volt eredményes. A Mezőkövesddel ezüstérmes volt a Magyar Kupában, a Videotonnal pedig bronzérmet szerzett a bajnokságban. A Karlsruhe színeiben 61 meccsen 27 alkalommal talált be.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Forrás