A vasárnap esti Fradi-Újpest derbi óta NB I-es rekordernek vallhatja magát Fiola Attila, a lila-fehérek védője. A 35 éves, 64-szeres magyar válogatott focista az egykori MTK- és Dunaferr-játékos, Molnár Zoltán keménységi rekordját adta át a múltnak.
Járt már egy rekord az NB I egyik elnyűhetetlen veteránjának, Fiola Attilának. És egy újpesti játékosnak melyik meccs lenne a legalkalmasabb a rekorddöntésre, ha nem a Ferencváros elleni rangadó? - írja az origo.hu.
Nem húzzuk tovább a dolgot: Fiola a vasárnap esti Üllői úti derbin megkapta hosszú pályafutása 119. sárga lapját az NB I-ben, amivel átadta a múltnak az egykori MTK- és Dunaferr-játékos, Molnár Zoltán vonatkozó rekordját, szúrta ki az M4 Sport. Ő 1993 és 2011 között 395 bajnokin gyűjtötte be a 118 sárgát, amiben viszont sokkal jobban áll, mint Fiola, az a piros lapok száma, abban még mindig 12-8-ra vezet Molnár.
A 64-szeres magyar válogatott Fiolának a rekordhoz 356 mérkőzésre volt szükség, azaz átlagban minden harmadik meccsen begyűjtött egy sárgát. A történelmi lapot a vasárnapi derbi 61. percében Varga Barnabás leteperése után reklamálta ki magának.
Az aktív játékosok közül még ketten vannak az élmezőnyben a sárga lapok tekintetében: a Puskás Akadémia védője, Szolnoki Roland 91 figyelmeztetéssel a negyedik, míg az 500. NB I-es meccséhez közelítő Böde Dániel a 28. helyen áll.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke