Az ukrán nők petíciót nyújtottak be a katonai nyilvántartásba vételük ellen

Elektronikus petíciót regisztráltak Ukrajna elnökének honlapján, amelyben azt követelik, hogy töröljék el a védelmi minisztérium azon rendeletét, amely a legtöbb 18 és 60 év közötti, meghatározott szakmában dolgozó nők katonai nyilvántartásba vételének követelményéről szól.

Hirdetés

Többek között a nőket a 2022-es év végéig önkéntes alapon kell katonai nyilvántartásba venni, ellenkező esetben pénzbírságot kell fizetniük. December 27-ig, hétfőig több mint 25,6 ezren írták alá a petíciót, hogy vonják vissza a Védelmi Minisztérium rendeletét - írja a Karpat.in.ua.

Az adatok szerint a petíciót december 23-án nyújtotta be Jana Rasevcsenko. A petíció megnevezését, amely az indítvány lényegét tartalmazza, ékesszólóan az alábbi módon határozta meg:

„NŐKKEL SZEMBENI GÚNYOLÓDÁS! NEM KÖTELES BIZONYOS SZAKMÁVAL ÉS KÉPESÍTÉSSEL RENDELKEZŐ NŐ HADKÖTELES LENNI!!!”

Meg kell jegyezni, hogy a nők katonai nyilvántartásba vételének kérdését nem vitatták meg a nyilvánossággal.

„Úgy tűnik, csak a Lista változott, de eszerint hazánkban szinte MINDEN nőnek hadkötelesnek kellene lennie. Ez szégyen!!! Nem volt társadalmi megvitatása a kérdésnek. Semmiféle megelőző, felkészítő tevékenység. Nincs átmeneti időszak, és a végrehajtás mechanizmusának tisztázása” – áll a petícióban.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Óvodát ért orosz légicsapás Szumi megyében /Фото: ДСНС

A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.

Orosz dróntámadás Ukrajna ellen, munkában az ukrán légvédelem. Fotó: t.me/GeneralStaffZSU

A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.

Új iskolabuszokat kaptak a kárpátaljai kistérségek

Egy jármű ára 4,27 millió hrivnya.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtónyilatkozatot tesz az Európai Unió vezetőinek 2026. április 23-i nem hivatalos találkozóján Ayia Napában, Cipruson Fotó: Byron Smith / Getty Images Hungary

A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.

Több millió értékű pénzmosás a hadsereg beszállítójánál: lekapcsoltak egy bűnszervezetet Ukrajnában. Kiemelt kép forrása: ukrán rendőrség

A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.

Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.