Vírusként terjednek az interneten azok a felvételek, amelyeken egy parókát viselő kerekesszékes férfi tortakrémmel próbálja megrongálni Leonardo da Vinci leghíresebb alkotását, a Mona Lisát a párizsi Louvre múzeumban.
A műremeket körülvevő üvegburának köszönhetően, a támadó nem tudott kárt tenni a festményben - írja a Hirado.
A tanúk elmondása szerint az elkövető egy parókát viselő kerekesszékes férfi volt,
aki székéből hirtelen felpattanva egy egész tortát kent el a féltve őrzött festmény előtti üvegburán.
A jelenlévő múzeumlátogatók zavartalanul fotózták és videózták az incidenst, jó pár perc kellett ahhoz, hogy az intézmény biztonsági emberei kivezessék a dühödten kiabáló nőnek öltözött férfit.
A festményt körülvevő védőüvegnek köszönhetően a támadó nem tudott kárt tenni az itáliai mester műalkotásában.
A Mona Lisát már többször is megpróbálták tönkretenni.
Az ötvenes években egy férfi kénsavat öntött a festményre. Később egy dél-amerikai diák egy nagy kődarabbal próbált kárt tenni benne majd 2009-ben egy férfi egy csésze teát hajított a La Joconde felé.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A légvédelem az ország északi, déli és keleti régióiban 139 drónt hatástalanított, viszont 9 helyszínen 11 drón célba talált.
Még az év vége előtt megnyílhat mind a hat tárgyalási fejezetcsoport.
A busz Odesszából tartott Isztambulba.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.