Az elmúlt napban a kelet-ukrajnai Harkiv megyében négy ember halt meg az orosz hadsereg ágyúlövéseitől, további tíz helyi lakost pedig sebesülései miatt kórházba kellett szállítani. Egy nő a megyeszékhelyen, Harkivban, egy másik pedig Csuhujivban halt meg az éjszakai ágyúlövésektől - közölte pénteken Oleh Szinyehubov megyei kormányzó, adta hírül az MTI.
Ihor Terehov harkivi polgármester kora délután Telegram-fiókjában közölte, hogy a megyeszékhelyet is orosz tüzérségi támadás érte vélhetően rakéta-sorozatvetőkből. Egy óvodában keletkeztek árok, és kigyulladt egy benzinkút.
"Az áldozatok számát még pontosítani kell"
- tette hozzá a városvezető. Az Ukrajinszka Pravda jelentése szerint légiriadó van egész Harkiv megyében.
A Szumi megyei kórház elleni reggeli orosz légicsapásnak az eddigi információk alapján hét sebesültje van - közölte Dmitro Zsivickij megyei kormányzó.
Pavlo Kirilenko Donyeck megyei kormányzó arról adott hírt a Telegramon, hogy
az elmúlt napban kilenc civil lakos halt meg, és 23 szenvedett sérüléseket orosz ágyúlövésektől.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI