AP: Az USA szerdán 3 milliárd dolláros rekordmértékű újabb katonai támogatást jelent be Ukrajnának
AP: Az USA szerdán 3 milliárd dolláros rekordmértékű újabb katonai támogatást jelent be Ukrajnának

Ukrajna függetlenségének napján az Amerikai Egyesült Államok rekordösszegű, 3 milliárd dolláros katonai segélycsomag Kijevnek történő kiutalását jelenti be – közölte kedden az rbc.ua hírportál az Associated Press (AP) amerikai hírügynökségre hivatkozva, írja a Karpat.in.ua.

Hirdetés

A jelentés szerint az AP meg nem nevezett tisztségviselőkre hivatkozva azt írta,

hogy az amerikai kormányzat holnap, 2022. augusztus 24-én új katonai segélycsomagot jelent be Ukrajnának.

A hivatalnokok közlése szerint a pénzt drónok, fegyverek és egyéb felszerelések szállítására vonatkozó szerződések finanszírozására fordítják. Ugyanakkor nem tartották kizártnak, hogy egy éven belül ezek az eszközök nem jelennek meg a csatatéren.

A pénzforrásokat az amerikai fél az ukrán csapatok kiképzésére és felszerelésére is fordítja, hogy biztosítsa harci képességüket „az elkövetkező években”. A korábbi csomagoktól eltérően az új finanszírozás nagyrészt arra irányul, hogy segítse közép- és hosszú távon megerősíteni Ukrajna védelmi helyzetét.

A korábbi amerikai szállítások Ukrajna sürgősebb fegyver- és lőszerszükségleteinek a kielégítésére összpontosítottak.

A hírportál emlékeztetett arra, hogy ezt megelőzően Joe Biden amerikai elnök 775 millió dolláros katonai támogatást hagyott jóvá Ukrajna számára. Ez magában foglalja a védelmi eszközöket és a Pentagon szolgáltatásait, valamint az ukrán hadsereg katonai oktatását és kiképzését.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Óvodát ért orosz légicsapás Szumi megyében /Фото: ДСНС

A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.

Orosz dróntámadás Ukrajna ellen, munkában az ukrán légvédelem. Fotó: t.me/GeneralStaffZSU

A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.

Új iskolabuszokat kaptak a kárpátaljai kistérségek

Egy jármű ára 4,27 millió hrivnya.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtónyilatkozatot tesz az Európai Unió vezetőinek 2026. április 23-i nem hivatalos találkozóján Ayia Napában, Cipruson Fotó: Byron Smith / Getty Images Hungary

A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.

Több millió értékű pénzmosás a hadsereg beszállítójánál: lekapcsoltak egy bűnszervezetet Ukrajnában. Kiemelt kép forrása: ukrán rendőrség

A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.

Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.