/ Közélet
Alpolgármester: Mariupol 80-90%-át lebombázták
Alpolgármester: Mariupol 80-90%-át lebombázták
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Szerhij Orlov, Mariupol alpolgármestere elmondta, hogy az orosz megszállók a város 80-90%-át lebombázták. Mariupolban egyetlen ép épület sem maradt.

Hirdetés

Az RBC-Ukraine Szerhij Orlov, Mariupol alpolgármesterének a Focusnak adott interjúra hivatkozva közölte, hogy a  város 80-90%-át lebombázták. Egyetlen egy ép épület sincs.

Hirdetés

"Vagy megsemmisült, vagy megrongálódott" - mondta.

Azt is elmondta, hogy március 13-án a város hivatalosan 2358 ember halálát erősítette meg.

"Március 13-án 2358 ember haláláról tudtunk. Meg kell érteni, hogy ezek azok a holttestek, amelyek az utcán voltak. Még mindig vannak emberek a romok alatt, akikről nem tudunk. Ezért ezt a számot meg kell szorozni 1,5-2-vel. Többnyire tömegsírokban temetjük el őket" - mondta Orlov.