Szerhij Orlov, Mariupol alpolgármestere elmondta, hogy az orosz megszállók a város 80-90%-át lebombázták. Mariupolban egyetlen ép épület sem maradt.
Az RBC-Ukraine Szerhij Orlov, Mariupol alpolgármesterének a Focusnak adott interjúra hivatkozva közölte, hogy a város 80-90%-át lebombázták. Egyetlen egy ép épület sincs.
"Vagy megsemmisült, vagy megrongálódott" - mondta.
Azt is elmondta, hogy március 13-án a város hivatalosan 2358 ember halálát erősítette meg.
"Március 13-án 2358 ember haláláról tudtunk. Meg kell érteni, hogy ezek azok a holttestek, amelyek az utcán voltak. Még mindig vannak emberek a romok alatt, akikről nem tudunk. Ezért ezt a számot meg kell szorozni 1,5-2-vel. Többnyire tömegsírokban temetjük el őket" - mondta Orlov.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke