Ukrajna orosz katonákat vesz célba a zaporizzsjai atomerőműnél
Ukrajna orosz katonákat vesz célba a zaporizzsjai atomerőműnél
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Volodimir Zelenszkij kijelentette, országa hadserege célba veszi azokat az orosz katonákat, akik a zaporizzsjai atomerőművet lövik, vagy támadások indítására használják azt bázisként – számolt be a Guardian.

Hirdetés

„Minden orosz katonának, aki az erőműre lő, vagy az erőművet fedezékként használva támad, meg kell értenie, hogy különleges célponttá válik hírszerzőink, különleges szolgálataink, hadseregünk számára”

– szögezte le az ukrán elnök szombat esti videóbeszédében.

Közben a nukleáris katasztrófától tartó G7-országok felszólították Moszkvát, hogy vonja ki erőit az erőműből.

Forrás