/ Közélet

Ukrajnában az 1961-ben született nők nyugdíjkorhatára 2021. április 1-jétől növekszik.  Ezentúl minden ukrán állampolgár 60 évesen vonul nyugdíjba.

2011-ben elfogadott törvény alapján

a nők nyugdíjkorhatárát fokozatosan 55 évről 60 évre emelik.

A törvény szerint a nők nyugdíjkorhatárát minden évben hat hónappal emelték, közölte az RBC.ua

A nyugdíjkorhatár emelésének utolsó szakaszára 2021-ben kerül sor.

A törvény alapján az 1960. október 1-jétől 1961. március 31-ig született nőknek joguk van 59 év 6 hónapos korukban nyugdíjba menni.

Az 1961. április 1. után született nők csak 60 évesen mehetnek nyugdíjba.

Ezenkívül a 2017. évi nyugdíjreform előírja az öregségi nyugdíj megszerzéséhez szükséges munkaviszony fokozatos emelését. 

2018-tól kezdődően 12 hónappal emelik a nyugdíjba vonuláshoz szükséges munkaviszonyt, amíg a munkaviszony hossza 2028-ban el nem éri a 35 évet. 

Jelenleg a 28 éves munkaviszonnyal rendelkező ukránok 60 évesen mehetnek nyugdíjba. 

Akik nem rendelkeznek megfelelő munkaviszonnyal, azok csak 63 évesen kaphatják meg az időskori juttatást.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.

Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.