A 2021-es év elején 20%-kal emelték a pedagógusok bérét Ukrajnában. Az Oktatási Minisztérium ígéretei szerint a tanárok bére ez év végéig még 9%-kal fog nőni. A hírt Szerhij Skarlet oktatási miniszter közölte.
Elmondása szerint az illetékesek mindent megtesznek annak érdekében,
hogy tisztességes munkakörülményeket teremtsenek az oktatásban dolgozók számára,
hisz méltóan megküzdöttek a pandémia okozta problémákkal - írja a Karpat.in.ua.
Hozzátette azt is, hogy az új oktatási törvény szabadkezet ad a tanároknak a témák kiválasztásában, több lehetőséget ad az improvizálásra és kísérletezésre.
Leszögezte továbbá, hogy a pedagógusok élhetnek az önkéntes szertifikáció lehetőségével is,
mely további 20%-os béremeléssel jár és az attesztáció alól is felmenti őket.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke