A Legfelső Tanács törvényjavaslatot készít elő a közúti gyorshajtásért kiszabható bírságok jelentős emeléséről, számolt be Olha Vaszilevszka-Szmahlyuk parlamenti képviselő. „A törvényjavaslatban szereplő új bírságokat a Belügyminisztériummal és a Nemzeti Rendőrséggel közösen dolgozták ki” – áll a közleményben.
A képviselőasszony emlékeztetett arra, hogy a gyorshajtásért jelenleg az alábbi bírságok vannak érvényben:
- 20 km/h felett – 340 hrivnya;
- 50 km/h felett – 1700 hrivnya.
Vaszilevszka-Szmahlyuk elmondása szerint a dokumentum címe: „Az ukrán közigazgatási szabálysértési törvénykönyv módosításai a közúti sérülésekhez és halálesetekhez vezető cselekményekért való fokozott felelősség tekintetében”.
A törvénytervezet az alábbi bírságokat írja elő:
- 20 km/h felett – 680 hrivnya;
- 40 km/h felett – 2040 hrivnya;
- 60 km/h felett – 2720 hrivnya;
- 80 km/h felett – 3400 hrivnya;
a sebességhatár évi öt vagy több alkalommal történő túllépése – 17 ezer hrivnya - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke