Mark Rutte NATO-főtitkár június 3-án egy előre be nem jelentett hivatalos látogatásra érkezett Kijevbe − közölte az ukrán állami vasúttársaság, az Ukrzaliznicja. A látogatásra mindössze egy nappal azután került sor, hogy Oroszország az eddigi egyik legsúlyosabb légitámadását hajtotta végre Ukrajna ellen, amelyben több mint 20 ember meghalt, és több mint 100-an megsérültek országszerte − írja a The Kyiv Independent nyomán az index.hu.
Ma a kijevi vasútállomáson nagy örömmel üdvözöljük Mark Rutte NATO-főtitkárt. Ez a látogatás rendkívül fontos, mint ahogy az összes korábbi is, hiszen a szövetség szolidaritásának és támogatásának kifejezése országunk felé
− írta a vasúttársaság a Telegramon.
Május 22-én Rutte már megerősítette a szövetség elkötelezettségét Ukrajna mellett, ugyanakkor jelezte: azt reméli, hogy a Kijevnek nyújtott katonai támogatást sikerül jobban elosztani a szövetség európai tagjai között. A NATO-külügyminiszterek találkozóján Rutte úgy fogalmazott:
Azt akarom elérni, hogy a terhek egyenletesebben oszoljanak el, hogy nagyobb legyen a tehermegosztás. Mert jelenleg mindössze hat vagy hét szövetséges végzi a munka oroszlánrészét.
A látogatás hátteréhez tartozik, hogy miután Donald Trump amerikai elnök visszavágta az Ukrajnának szánt katonai segélyeket, Kijev európai szövetségesei vették át a stafétát, és nagyrészt ők állják az Ukrajna támogatásával járó költségeket.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke