/ Kékfény
Tömeges megbetegedés történt egy Ivano-Frankivszk megyei faluban található szállodában
Tömeges ételmérgezés Ivano-Frankivszk megyében: 21 gyermek betegedett meg egy szállodában. Illusztráció
Tömeges ételmérgezés Ivano-Frankivszk megyében: 21 gyermek betegedett meg egy szállodában. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Tömeges megbetegedés történt egy Ivano-Frankivszk megyei faluban található szállodában, ahol 21 gyermek rosszul lett egy osztálykirándulás során. Négy fiatalt a jaremcsei kórház fertőző osztályára szállítottak.

Hirdetés

A beszámolók szerint a ternopili tizedikes diákok hétvégi kiránduláson vettek részt a Kárpátokban. A gyerekeknél heveny gyomor- és bélhurut tünetei jelentkeztek: többen hánytak, hasmenésük volt, néhányan pedig el is ájultak.

Az egyik érintett diák édesanyja szerint a szálloda vezetősége nem vállalt felelősséget a történtekért, és a szülőkkel sem vették fel a kapcsolatot.

A rendőrséget még az éjszaka folyamán értesítették, az ügyben hivatalos vizsgálat indult.

A helyszínre nyomozók és az élelmiszer-biztonsági hatóság munkatársai is megérkeztek, azonban a szülők szerint addigra a medence vizét már leengedték, a konyhában pedig lecserélték az élelmiszereket.

Bukovel közölte, hogy az érintett hotel nem a bukoveli üdülőközpont területén található, ezért a létesítmény vízellátásáért és infrastruktúrájáért nem vállalnak felelősséget - közölte a karpat.in.ua.

Forrás