/ Kultúra
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Pünkösdhétfőn valósult meg a KRISZ Tisza–Borzsa-közi Alapszervezetének (TiBorKA) pünkösdi ifjúsági találkozója Tiszakeresztúrban. Az alkalmon 85 fiatal vett részt, akik Tiszakeresztúrból, Sárosorosziból, Benéből, Salánkról, Feketepatakról, Nagyberegről, Tiszaújlakról, Tiszabökényből, Nagyszőlősről és Fertősalmásról érkeztek. A közös együttlétet végig a pünkösd üzenete, a Szentlélek jelenléte és az Isten utáni szomjúság hatotta át.

Hirdetés

Az alkalom során a Nagyberegi Református Líceum dicsőítő csapata (NbRL Band) vezette a fiatalokat Isten magasztalásában. A kezdő áhítatot Sinkó Mirjám, az alapszervezet munkatársa tartotta a következő ige alapján: „A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő megtanít majd titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek” (János 14, 26). Az áhítat során elhangzott: ugyanaz a Lélek, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, ma is bennünk akar élni. Amikor valaki Isten gyermekévé válik, az Úr ajándékul adja neki Szentlelkét, aki vezet, erőt ad és segít a mindennapok küzdelmeiben. Szó esett arról is, hogy minden ember szívében ott van egy betölthetetlennek tűnő űr, amelyet sokszor különböző dolgokkal próbálunk pótolni, valójában azonban egyedül Isten Lelke képes azt igazán betölteni. 

Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina

Ezt követően kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelyen Barta Attila fornosi református lelkész, Gogola István beregszászi pszichológus, Hadar András csongori diakónus és Tominec Mihály (Beregszász) osztották meg gondolataikat a függőségek témájával kapcsolatban. A beszélgetés központi kérdése az volt: mi az, ami valóban be tudja tölteni az ember életét? A résztvevők arra keresték a választ, miért vágynak a fiatalok arra, hogy valami „megrészegítse” őket, hogyan alakulnak ki a különböző függőségek, és milyen fájdalmakat, hiányokat vagy érzéseket próbálnak ezekkel elnyomni. Elhangzott, hogy a probléma felismerése az első lépés a gyógyulás hosszú útján. A beszélgetés résztvevői őszintén vallottak saját küzdelmeikről is, hiteles tanúságot téve arról, hogy Isten nem korlátozni akarja az embert, hanem valódi szabadságra vezetni. Ahogyan az Ige mondja: „Minden szabad nekem, de nem minden használ” (1Kor 6,12). Szó esett arról is, hogyan lehet megszabadulni a különböző függőségekből, majd a fiataloknak lehetőségük nyílt arra, hogy névtelenül kérdéseket tegyenek fel a meghívott vendégeknek.

A lelki alkalmakat hosszabb szabadidős program követte, amely jó lehetőséget adott a beszélgetésre, az ismerkedésre és a közösségépítésre. A résztvevők támogathatták az újonnan megnyílt Mennyei Falatok étkezdét is, ahol hamburgerekkel, hot-doggal, gyrostállal, pizzával és más finomságokkal várták őket. Emellett a KEGYES Jótékonysági Alapítvány támogatásának köszönhetően gokartozásra is lehetőség nyílt.

Hirdetés

A programot újabb dicsőítés követte, majd bizonyságtétellel és evangélizációval zárult az alkalom. A bizonyságtevő, Imre István élete egyik legnehezebb időszakáról beszélt, amikor az alkoholfüggőség olyannyira megkötözte, hogy családját is a romlás szélére sodorta. Ugyanakkor örömmel tett tanúságot arról a Krisztusról, aki megszabadította őt ebből a fogságból, és hirdette a fiataloknak: Jézus ma is képes életeket megváltoztatni.

Az evangelizációt Sipos József helyi lelkipásztor tartotta az Ezékiel 37,1–14 alapján: „Lelkemet adom belétek, életre keltek, és letelepítelek benneteket a saját földeteken. Akkor megtudjátok, hogy én, az Úr, meg is teszem, amit megmondtam – így szól az Úr”.

Az igehirdetés központi üzenete az volt, hogy bár Isten ma is sok „kiszáradt csontot” lát maga körül, mégis van reménység, mert Ő képes életet lehelni oda is, ahol emberileg már minden reménytelennek tűnik. A nap folyamán többször is elhangzott, hogy pünkösd üzenete ma is aktuális: Isten az Ő Lelkének vezetését adja mindazoknak, akik kérik azt Tőle.

Kárpátaljának ébredésre van szüksége, ugyanakkor, amíg vannak fiatalok, akik vágynak az Úr közelségére, addig él a remény is, hogy Isten Lelke megtéréseket munkál a következő nemzedék életében. „Ébredésre vár a föld, szomjas a nagyvilág, / És annyi száraz év után most élő vízre vár! / Az álomból valóság lesz, / hiszem, hogy felébrednek / a népek, törzsek, nemzetek. / Eltűnik majd a sötétség, / megszűnik minden kétség, / Istenhez jönnek az emberek!”

Köszönjük minden fiatalnak, hogy részt vett ezen az alkalmon. Kívánjuk, hogy az énekben megfogalmazott álom valósággá váljon, és Isten Szentlelke munkálkodjon a kárpátaljai fiatalság szívében. Hálás szívvel mondunk köszönetet a tiszakeresztúri református gyülekezetnek, amiért otthont adott az alkalomnak, valamint Máramaros-Ugocsa Egyházmegye vezetésének, amely a Missziói Alapon keresztül nyújtott támogatásával hozzájárult a pünkösdi ifjúsági találkozó megvalósulásához.

Gyurkó Teodóra

 

Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina
Pünkösdi Ifjúsági Találkozó Tiszakeresztúrban - „Lélekről megrészegedve”. Fotó: Torisnya Fruzsina