/ Közélet
Újabb ukrán gyermekcsoportot mentettek ki a megszállás alól. Illusztráció. Fotó: Internet
Újabb ukrán gyermekcsoportot mentettek ki a megszállás alól. Illusztráció. Fotó: Internet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Nyolc ukrán gyermeket és tinédzsert mentettek ki az ideiglenesen megszállt területekről a Bring Kids Back UA kezdeményezés keretében, számolt be Andrij Jermak, az Elnöki Hivatal vezetője.

Hirdetés

Elmondta, hogy a megmentettek között volt egy másfél éves kisfiú is, akit az orosz biztonsági erők megpróbáltak elvenni az anyjától, miután találtak egy ukrán katonával való kapcsolatot a telefonján

Egy tizenhét éves lány tanúja volt rokonai megverésének és kihallgatásának, amikor a megszállók betörtek a házukba.

Ezenkívül Jermak szerint két lánytestvérre – 16 és 13 évesekre – nyomást gyakoroltak az ukrán nyelv miatt, az orosz tanterv szerint kellett tanulniuk, és erőszakkal vonták be őket a propaganda „mozgalmába”.

„Most mindannyian megkapják a szükséges segítséget, helyreállítják dokumentumaikat, és fokozatosan visszatérnek a normális életbe”, írta Jermak - közölte a karpat.in.ua.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Forrás