/ Kékfény
Több mint egymilliárd hrivnyát sikkasztott egy védelmi minisztériumi osztályvezető a hadsereg élelmiszer-beszerzésén
Több mint egymilliárd hrivnyát sikkasztott egy védelmi minisztériumi osztályvezető a hadsereg élelmiszer-beszerzésén
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Védelmi Minisztérium időközben elbocsátott tisztviselője több mint 1 milliárd hrivnyát sikkasztott az ukrán fegyveres erők élelmiszer-beszerzésén, jelentősen túlárazva kötött szerződéseket – számolt be pénteken az rbc.ua hírportál az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) sajtószolgálatára hivatkozva.

Hirdetés

A jelentés szerint a nyomozás megállapította, hogy 2022 márciusa és decembere között a Védelmi Minisztérium egyik osztályának volt vezetője szerződést kötött egy magáncéggel nagykereskedelmi élelmiszer-tételek beszerzésére az ukrán fegyveres erők számára.

A termékek költségét mesterségesen 41%-kal felfújták, és a beszállítás megszervezését 221%-kal túlárazták.

Az osztályvezető azzal, hogy nem egyeztetett a szerződésről a Védelmi Minisztérium illetékes osztályaival, és nem ellenőrizte a számításokat, különösen nagy összegű hűtlen kezelést követett el. Az igazságügyi gazdasági szakértői vizsgálat megerősítette az állami költségvetésnek okozott veszteséget.

Több mint egymilliárd hrivnyát sikkasztott egy védelmi minisztériumi osztályvezető a hadsereg élelmiszer-beszerzésén
Több mint egymilliárd hrivnyát sikkasztott egy védelmi minisztériumi osztályvezető a hadsereg élelmiszer-beszerzésén

Az elkövetőt már meggyanúsították a büntetőtörvénykönyv 191. cikkelyének 5. része alapján. Akár 12 év börtönbüntetés is várhat rá vagyonelkobzással. A megelőző intézkedés megválasztásának kérdése jelenleg folyamatban van, a többi érintett személy elleni vizsgálat még tart - közölte a karpat.in.ua.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás