Az ukrán elnök szerint Vlagyimir Putyin orosz diktátor fél a közvetlen tárgyalásoktól Ukrajnával, mert úgy véli, hogy ezzel elismerné vereségét.
Erről Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beszélt az Associated Pressnek adott interjújában, amelyről az RBK-Ukrajina számolt be.
„A fejében ez a vereséget és a gyengeséget jelentené, ezért fél tőle"
– mondta Zelenszkij.
Szerinte Putyin továbbra is azt a narratívát hangoztatja, hogy ez a Nyugat és Oroszország közötti háború. Az ukrán elnök szerint Putyin nem tudja beismerni, hogy nem győzte le Ukrajnát, és ezért veszít. Ezt pedig nem képes elfogadni – mondta Zelenszkij.
Szerinte ezért Putyin kétségbeesett jeleket küld, hogy tárgyalni akar Donald Trumppal, az Egyesült Államok elnökével.
Zelenszkij azonban figyelmeztetett, hogy Ukrajna háta mögött zajló tárgyalások nem hoznának eredményt. Hangsúlyozta, hogy Kijev és Washingtonnak előbb meg kell állapodnia a háború lezárásához szükséges konkrét lépésekről, és csak ezután lehet érdemi egyeztetés Putyinnal.
Zelenszkij úgy véli, ha Trump kijelenti, hogy Ukrajnának is részt kell vennie a tárgyalásokon, akkor Putyin halogatni fogja azokat, és az illegitimitásról fog beszélni.
Ugyanebben az interjúban az elnök azt mondta, hogy Ukrajna most közelebb van a békéhez, mint valaha. Az elnök hangsúlyozta, hogy mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy Ukrajnában helyreálljon a stabil élet és a béke minden ukrán számára.
Korábban Zelenszkij veszélyesnek nevezte a Washington és Moszkva közötti tárgyalásokat Ukrajna részvétele nélkül. Szerinte Trump nyomást gyakorolhat Putyinra, hogy tárgyalóasztalhoz üljön, például szankciókkal fenyegetve Oroszország energetikai és bankrendszerét.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke