Az ukrán erők azt állítják, hogy pénteken 20 iráni gyártmányú drónt lőttek le az országot ért orosz támadássorozat során – közölték szombaton védelmi tisztviselők.
Az ukrán légierő közleményéből kiderült, hogy
megsemmisítettek 20 iráni gyártmányú Shahed-136 UAV-t (pilóta nélküli légi jármű),
amelyeket az orosz erők az Azovi-tenger keleti partvidékéről indítottak helyi idő szerint pénteken 18 óra és 23 óra 55 perc között – számolt be róla a CNN.
Korábban hírt adtunk róla, hogy az amerikai védelmi minisztérium, a Pentagon becslései szerint az orosz hadsereg már elvesztette harckocsijainak felét.
A DTEK, Ukrajna legnagyobb magántulajdonú energiatermelője közölte, hogy négy hőerőműve megrongálódott, a létesítmények két dolgozója pedig megsérült a pénteken virradóra végrehajtott orosz légicsapások következtében.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke