/ Kékfény
Kárpátalján egy orvos állítólag kenőpénzt kért a rokkantsági igazolás meghosszabbításáért
Kárpátalján egy orvos állítólag kenőpénzt kért a rokkantsági igazolás meghosszabbításáért
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kárpátalján a Técsői járás egyik háziorvosi rendelőintézetének osztályvezetőjét azzal gyanúsítják, hogy kenőpénzt követelt és kapott  a II. típusú rokkantságot igazoló dokumentum meghosszabbításához szükséges igazolások kiállításáért.

Hirdetés

Erről a Kárpátaljai Megyei Ügyészség honlapján számoltak be.

A megyei ügyészség már értesítette az ellene indult eljárásról a gyanúsított técsői járási családorvost.

Hirdetés

Az információk szerint 

az orvos pénzt kért páciensétől a II. típusú rokkantságot igazoló dokumentum meghosszabbításához szükséges igazolások kiállításáért.

A családorvos kihangsúlyozta, hogy lehetetlen 500 dollár kenőpénz nélkül kiállítani a dokumentumokat 

- olvasható a bejegyzésben.

Az ügyészség tájékoztatása szerint az orvost január 17-én vették őrizetbe a munkahelyén, miközben átvette a kenőpénzt.

Akár 10 év börtönt is kaphat.

Az ügyben folyik a bíróságot megelőző nyomozás.