Ukrajnában a mozgósítás a terv szerint halad, nem tervezik sem az aktivizálását, sem ütemének növelését.
Ukrajnában február 24-től a meglévő terv szerint hajtják végre a mozgósítást. Jelen pillanatban nem tapasztalható a katonai behívók szétosztásának aktivizálása, sem ütemének emelése.
Erről Olekszij Hromov, az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkarának Hadműveleti Főosztályának helyettes vezetője beszélt tájékoztatóján - közölte az RBC-Ukraine.
Ukrajnában február 24-e óta tart a mobilizáció, a mobilizáció terv szerint történik - mondta.
Elmondása szerint minden hónapban hívnak be sorkatonai szolgálatra bizonyos katonai struktúrák állományába, vagy új struktúrák kialakítására, a front helyzetének megfelelően, a katonai-politikai vezetés döntéseinek megfelelően - mondta Olekszij Hromov.
Kiemelte, hogy
a mozgósításban jelenleg nem tapasztalható számottevő növekedés, illetve fokozódás.
A mobilizációs intézkedéseket a tervek szerint hajtják végre, és a tervek szerint fogják a továbbiakban is végrehajtani - jelentette ki Hromov.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke