Némi anyatejen kívül csak nyers zöldséggel és gyümölccsel etette kisfiát, aki súlyos alultápláltságban szenvedett, és 18 hónapos korában életét vesztette. Gyilkosságért ítélték el az anyát az egyesült államokbeli Floridában.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek egy nőt, miután kisfia alultápláltság miatt meghalt
– írja az Indpendentre hivatkozva a Hirado.hu.
A 38 éves Sheila O’Leary szigorú vegán étrendet követett, a rokonok szerint a család csak nyers gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztott, bár gyereküket anyatejjel is táplálták. A 18 hónapos kisfiú halálakor mindössze 8 kilogrammot nyomott, méretre pedig akkora volt, mint egy 7 hónapos csecsemő. A nyomozók szerint a házaspár két idősebb gyermeke is alultápláltságban szenvedett.
A nőt gyilkosságért, gyermekbántalmazásért és gyermek elhanyagolásáért ítélték életfogytiglani börtönbüntetésre.
Az apa, Ryan Patrick O’Leary hasonló vádpontokkal jelenleg a bírósági tárgyalásra vár.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke