Augusztus 28-én este több, használaton kívüli lakás égett ki Nagyszőlősön.
A Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) kárpátaljai kirendeltségének Facebook-bejegyzése szerint vasárnap 18 óra 50 perckor érkezett bejelentés
a Mir (Béke) utcában található használaton kívüli lakásokban keletkezett tűzről.
A közlemény szerint Nagyszőlős és Tiszaújlaki állami tűzoltói, valamin Szőlősvégardó helyi tűzoltói azonnal kivonultak a helyszínre.
Hamarosan kiderült, hogy a tűz az épület második emeletén terjedt el, ahol a lakások találhatók.
A tűz gyors terjedése miatt a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálata további erők bevonásáról döntött.
A tűz oltása során a tűzoltók 27 főt, akik ekkor az épület első és második emeletén tartózkodtak, friss levegőre vittek.
A tüzet végül 380 négyzetméteres területen sikerült lokalizálni.
Az oltásban összesen 34 tűzoltó vett részt. A tűz okának és a kár mértékének megállapítása folyamatban van.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke