A nyár utolsó hónapjában Ukrajna legalább ötmilliárd dollár segélyre számít.
Jaroslav Zseleznyak parlamenti képviselő augusztus 18-án Telegram-csatornáján arról írt, hogy Ukrajnában a támogatások terén az egyik legnagyobb probléma
az a menetrend, ahogyan a külföldi adományozóktól bejön a pénz.
Példaként az augusztusi adatokat hozta fel.
A bejegyzés szerint a Pénzügyminisztérium augusztusban 6 milliárd dolláros segélyt várt, majd 5 milliárd dollárra csökkentette a várakozásokat.
Azonban augusztus 18-ig (augusztus 1-től) csak 1089 millió dollár és 350 millió dolláros hitel érkezett meg Kanadától a Naftohaz gázvásárlására.
A képviselő reménykedik benne, hogy a hónap végéhez közeledve több pénz érkezik majd.
A fizetéseket, nyugdíjakat és egyéb kifizetéseket pedig időben kell teljesíteni - emelte ki a képviselő.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke