Egy férfi égő autóval megpróbálta áttörni az amerikai törvényhozás épületét védő kordont vasárnap korán reggel, majd egy lőfegyverből a levegőbe lőtt, utána pedig végzett magával – közölte a rendőrség, írja az MTI.
A Capitolium rendőrségének tájékoztatása szerint az események olyan gyors egymásutánban történtek,
hogy végül nem volt szükség a lövések viszonzására, a rendőrök közül senki nem sérült meg.
A férfi indítéka egyelőre ismeretlen, a rendőrségi közlemény szerint ugyanakkor semmi sem utal arra, hogy
a támadó célpontja az Egyesült Államok törvényhozásának valamelyik tagja lett volna.
Kevéssel több mint egy évvel ezelőtt hasonló incidens történt a Capitoliumnál, amikor egy autó áttörte a kordont, akkor egy rendőrt meghalt, egy pedig megsérült.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI