/ Közélet
Felrobbant egy ammónia-csővezeték Donyeck megyében
Felrobbant egy ammónia-csővezeték Donyeck megyében
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Pavlo Kirilenko, Donyeck megyei kormányzó közben a Telegram üzenetküldő alkalmazáson arról adott hírt, hogy harci cselekmények következtében megrongálódott a régióban az oroszországi Togliattitól a dél-ukrajnai Odesszáig tartó ammónia-csővezeték.

Hirdetés

A kormányzó szavai szerint az ammóniafelhő Bahmut felé haladt, de nem jelent veszélyt a városban lakók egészségére - írja az MTI.

Megjegyezte, hogy ezt az ágat 2014 óta nem használják, a szelepek zárva vannak,

de most tömítettségének sérülése miatt ammónia szivárgott ki belőle.

Kiemelte, hogy a mentést végzők megvizsgálták a sérült területet, amely a vezeték 7,5 kilométeres szakasza, és amelyben megközelítőleg 250 tonna ammónia van.

A szivárgást azonban jelentéktelennek találták,

az ammóniafelhő legfeljebb négy kilométer sugarú körben okozhat károkat.

Eddig 45 szakembert és kilenc tartálykocsit vontak be kárelhárításba.

Forrás

MTI