Mariupolban a lakosság evakuálása három helyszínről, jól megjelölt útvonalon történik. Reggel 9 és 16 óra között tűzszünet lesz.
Mariupolban március 5-én, szombaton 9 órától megkezdődik a civil lakosság evakuálása
- közölte a Korrespondent.net.
Felhívták a lakosság figyelmét, hogy 9:00 és 16:00 óra között tűzszünet lesz és 11:00 órától megkezdődik a civil lakosság evakuálása.
Humanitárius "zöld" folyosónak a Mariupol-Nikolszkoje-Rozovka-Pologi-Orehov-Zaporizsje útvonalat választották.
A lakosság evakuálása három helyről önkormányzati autóbuszokkal történik, de lehetőség van egyénileg is elhagyni a várost a humanitárius folyosó útvonalát követve.
Kérik a várost elhagyó sofőröket, hogy amennyire csak lehetséges, járuljanak hozzá a civil lakosság evakuálásához - vigyenek magukkal embereket, és lehetőség szerint töltsék meg a járműveket.
Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy a humanitárius folyosó útvonaláról letérni szigorúan tilos.
"Kedves, kedves mariupoli lakosok, mától megkezdődik a civil lakosság evakuálása a városban. Ez nem könnyű döntés, de ahogy mindig is mondtam, Mariupol – ez nem utcák és házak. Mariupol – ez a város lakói, ti vagytok és én. Fő feladatunk mindig is az volt és az is maradt, hogy megvédjük az embereket”
– mondta Vadim Bojcsenko polgármester.
Azt is megjegyezte, hogy olyan körülmények között, amikor a várost folyamatosan kíméletlen tűz alatt tartják a betolakodók, nincs más megoldás, mint megengedni a lakosságnak, hogy biztonságosan elhagyják Mariupolt.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke